Palindromy na Festiwalu Humoru

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny dwie Ariadny, Jadwiga i Małgosia, uczestniczyły w inauguracyjnej sesji VII Festiwalu Humoru, która odbyła się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Festiwal Humoru 2012Jadwiga otwarta na zgłębianie wiedzy 🙂

Podczas sesji miały miejsce dwa wykłady: prof. dra hab. Tadeusza Morawskiego pt. „Polskie palindromy pijackie” oraz prof. dra hab. Kazimierza Krzysztofka na szaradziarsko zapisany temat „PlaNETa m@@@łp: jak na niej przeżyć?”.

Palindromowy, 151. wykład prof. Morawskiego, naszego członka honorowego, prowadzony był w formie ciekawej prezentacji. Wśród przytaczanych przykładów palindromów znalazły się utwory naszych klubowiczów.

Festiwal Humoru 2012

Festiwal Humoru 2012

Po prezentacjach prof. Morawski przedstawił zgrabny palindrom ułożony ad hoc, nawiązujący do dyskusji dotyczącej drugiego wykładu:

O co pyta referendum?
Żmudne referaty po co?

Podczas przerwy na banana Ariadny miały okazję zamienić kilka słów z obecnym na wykładzie Andrzejem Pacierpnikiem, autorem form wierszowanych, w tym palindromów. Poprosiły również profesora o autografy do podarowanych książek. Czy następny wykład o palindromach na festiwalu odbędzie się już za rok?

Festiwal Humoru 2012Małgosia i Jadwiga w towarzystwie chłopaków z Sosnowca

Skomentuj

1 komentarz

  1. rafcz

     /  22/03/2012

    Bardzo zgrabne te palindromy naszych klubowiczów 🙂

Dodaj komentarz