Runda XVIII – Jadwiga Cęcek – 11.05.12

 1. Rafał Tałaj 151
 2. Krzysztof Lofek 145
 3. Leszek Trąbski 135
 4. Kamil Wereszczyński 117
 5. Stanisław Osyda 111
 6. Wojciech Grzanka 110
 7. Leszek Odziomek 106
 8. Robert Kozieł 105
 9. Michał Kowacki 102
 10. Marek Kania 97
 11. Stanisław Ochot 84
 12. Władysław Woźniak 84
 13. Małgorzata Wołc 83
 14. Adam Ząbek 83
 15. Franciszek Adamski 72

Witam serdecznie wszystkich szaradzistów!

11 maja Ariadzianie spotkali się w szesnastoosobowym gronie, aby rozwiązywać zadania naszej Jadzi Cęcek. Jadzia przygotowała trzy rebusy, osiem drobnych form szaradziarskich i sześć krzyżówek. Poza tym poczęstowała nas pyszną szarlotką! Za co łasuchy bardzo dziękują!

 • Rebusy i drobne formy były do zrobienia, ale można było się na nich zawiesić…
 • Joleczka wiązana wyglądała na łatwe zadanie, ale problem był z rozpoczęciem, tym bardziej cieszy mnie rozwiązanie tego zadania, choć na początku zamiast NAJADA wpisałem OREADA.
 • Następne zadanie to Bez inicjałów – krzyżówka, w której należało z nazwiska znanej postaci wykreślić inicjał imienia i nazwiska (WAJDA – W i A = JAD), a z pozostałych liter utworzyć nowe słowo wpisywane do diagramu. Dość trudne zadanie, ale na turniejach to rodzynki!
 • Krzyżówka z kruczkiem dla spostrzegawczych była prościutkim zadaniem, jeżeli ktoś wpadł na to, że niektóre wyrazy należało wpisać wspak! Niestety, mnie ta sztuka się nie udała, nad czym ubolewam, bo mógłbym mieć w tym zacnym gronie szaradzistów miejsce pod pudłem, czyli w moim przypadku najwyższe w dotychczasowych startach. Niestety, szansa przepadła!
 • Synteza to przyjemne zadanie, choć brakujące wyrazy (w liczbie ośmiu) należało uzupełnić miastami, przez które przepływa Dunaj. Jadzia sprytnie sobie wymyśliła i podała mniej znane miasta, co utrudniło całkowite rozwiązanie!
 • Następne zadanie to Jolka czterokierunkowa, dość łatwe zadanie.
 • Ostatnie zadanie to Na kłopoty… nie zawsze Bednarski. Poziomo należało wpisać nazwiska i imiona (w jednym przypadku rangę) fikcyjnych detektywów, co sprawiało trochę problemów z uwagi na pisownię.

Czas na podsumowanie:
Najlepiej rozwiązał zadania Jadzi, no kto by inny… jak nie Rafał Tałaj, gromadząc aż 151 punktów na 170 możliwych! Drugie miejsce przypadło Krzysiowi Lofkowi! Natomiast trzecie miejsce zajął rewelacyjny ostatnio Leszek Trąbski! Ja zająłem dziesiąte miejsce, ale jak ono smakowało, zważywszy, że powtórzyłem wyczyn z ostatniego spotkania, ale wtedy dziesiątka oznaczała, niestety, ostatnie miejsce!

Dziękujemy Jadzi za wspaniałe zadania i znakomitą szarlotkę!

Zapraszamy wszystkich szaradzistów już na najbliższy piątek, tj. 18 maja, ponieważ aż z Warszawy przyjedzie do nas Joanna Czarzyńska ze swoimi super zadaniami!

Marek Kania

Skomentuj

2 komentarze

 1. ygrek1980

   /  24/05/2012

  Jakie było to czteroliterowe miasto na górze diagramu syntezy o wzorcu: .u.e? Nie mogę znaleźć a ciekawość mnie zżera 😉

 2. Malgosia

   /  16/03/2013

  Ruse. Dla mnie to akurat było proste, bo… Kiedyś, jadąc autem do Bułgarii, przejeżdżałam przez to miasto 🙂 Most Przyjaźni łączy oba brzegi Dunaju, czyli Rumunię i Bułgarię.

Dodaj komentarz