Runda XV – Robert Górniak – 30.03.12

 1. Rafał Tałaj 138
 2. Kamil Wereszczyński 126
 3. Michał Kowacki 112
 4. Leszek Odziomek 107
 5. Adam Ząbek 107
 6. Krzysztof Lofek 105
 7. Franciszek Adamski 103
 8. Wojciech Grzanka 101
 9. Leszek Trąbski 101
 10. Stanisław Osyda 97
 11. Robert Kozieł 96
 12. Antoni Sornek 92
 13. Marek Kania 90
 14. Małgorzata Wołc 88
 15. Stanisław Ochot 85
 16. Władysław Woźniak 78
 17. Jadwiga Cęcek 73
 18. Józefa Szubert 63
 19. Michał Szubert 57

Witam wszystkich klubowiczów!

Trzydziestego marca, w przeddzień strefówki do Mistrzostw Polski, spotkaliśmy się w licznym, dziewiętnastoosobowym gronie, aby rozwiązywać zadania Roberta Górniaka.

 • Jako pierwsze zadanie Robert zaproponował dosyć łatwą krzyżówkę, natomiast problem wystąpił przy wyszukaniu końcowego rozwiązania.
 • Następna krzyżówka z hasłami też nie była bardzo trudna, pary wyrazów ładnie się krzyżowały, ale tym razem był problem ze znalezieniem wielokąta, w którym znajdowało się rozwiązanie zadania, ponieważ podany był też drugi wielokąt dla zmyłki.
 • W trzecim zadaniu, potyczkowych układankach, poszczególnym literom odpowiadał kolor kratki i należało według tych kolorów umieścić litery w taki sposób, aby powstały dwie krzyżówki.
 • Następne zadanie to krzyżówka 0-1-2-3, najtrudniejsze zadanie, ponieważ niektóre pola były puste, a pozostałe mogły mieć od jednej do trzech liter.
 • Zadanie ukryte wężyki też nie należało do łatwych, gdyż wystąpił problem w odszukiwaniu ukrytych wyrazów.
 • Zadanie szóste to krzyżówka, w której nie brakowało trudnych wyrazów, jeśli chodzi o pisownię.
 • Ostatnie zadanie, ukośnik-kreskówka, było chyba najłatwiejsze. Należało uzupełnić puste pola o brakujące litery i z tych dopisanych liter powstawał nowy wyraz.

Najlepiej z tym zestawem poradzili sobie, no któż by inny, jak nie Rafał Tałaj, Kamil Wereszczyński oraz Michał Kowacki, który był znów wysoko, bo trzeci! Dwaj pierwsi pokazali klasę dzień później, kiedy z wolnej stopy zadania eliminacyjne strefówki rozwiązywał Rafał Tałaj i miał znakomity wynik, a Kamil Wereszczyński był najlepszy spośród piszących te eliminacje!

Po dłuższej przerwie zawitali do nas Państwo Szubertowie, a ciągle czekamy na przedstawiciela Państwa Pawłowskich! Warto też wspomnieć o tym, że potyczki nasze odwiedził Pan Kazimierz Milejski, który pofatygował się do nas aż z Pilicy za Zawierciem, wziął udział w konkursie, a także mówił o swoich zainteresowaniach związanych z rebusami.

Zapraszam na następne spotkanie, które odbędzie się w piątek, 13 kwietnia, a autorem zadań będzie Stanisław Ochot.

Marek Kania

Dodaj komentarz