Runda XIII – Antoni Sornek – 02.03.12

 1. Rafał Tałaj 147
 2. Kamil Wereszczyński 143
 3. Robert Górniak 138
 4. Stanisław Ochot 125
 5. Robert Kozieł 121
 6. Michał Kowacki 113
 7. Krzysztof Lofek 109
 8. Leszek Odziomek 109
 9. Adam Ząbek 109
 10. Stanisław Osyda 108
 11. Franciszek Adamski 106
 12. Leszek Trąbski 99
 13. Marek Kania 95
 14. Małgorzata Wołc 86
 15. Wojciech Grzanka 77
 16. Władysław Woźniak 65
 17. Jadwiga Cęcek 52
 18. Krzysztof Podbioł 44

Serdecznie witam wszystkich klubowiczów!

W dniu 2 marca spotkaliśmy się w większym gronie niż poprzednio, bo w 19 osób. Zadania oraz słodki poczęstunek, i nie tylko z uwagi na przejście na emeryturę, przygotował Antoni Sornek. Po dłuższej nieobecności zawitali Krzysiu Podbioł, nasz Holender, który uhonorował nas niespodzianką, oraz Michał, który wreszcie mógł przyjść, zwłaszcza że – jak sam powiedział – stęsknił się za nami! Antoni przygotował 11 zadań, w których można było zgromadzić 147 punktów. Jako jedyny uzyskał ten wynik zwycięzca tej rundy, Rafał Tałaj. Należy dodać, że pracę oddał przed czasem.

Były to następujące zadania:

 1. Złączki. Należało puste kratki uzupełnić literami w taki sposób, aby powstała krzyżówka złożona z rzeczowników pospolitych, a następnie litery w polach z przekątną zmienić na inne, tworząc krzyżówkę tematyczną.
 2. Metamorfoza z tytułem filmu. Łatwo było wpisać pierwszy wyraz, po czym mogła być pustka w głowie.
 3. Z przypadkiem. Każdy z podanych wyrazów należało odmienić w dopełniaczu liczby pojedynczej lub mnogiej, a następnie z liter nowego wyrazu utworzyć anagram. Bardzo dobre zadanie.
 4. Piramida. Dosyć trudne zadanie.
 5. Jolka z Alą i Asem. W każdym odgadywanym wyrazie występowało słowo ALA lub AS. Super jolka!
 6. Wybieranka. Ciekawe zadanie, dodatkowo tworzyło hasła: autora i tytuł jego utworu.
 7. Odmieniamy. Należało podane wyrazy odmienić przez przypadki, a następnie z nowego wyrazu utworzyć anagram. Bardzo dobre zadanie.
 8. Ułóż sam. Zadanie bardzo trudne. W diagramie ujawniono wszystkie litery N, należało uzupełnić go literami A, K, T, O, R, aby powstały rzeczowniki pospolite.
 9. Rebus homonimowy. Dużo osób miało problemy z odgadnięciem, że to ryczące czterdziestki. Można było sugerować się tym, że chodzi o nazwiska.
 10. Kwadrat magiczny. Trudne zadanie, bo do tego jeszcze na zasadzie jolki.
 11. Z życia Kościoła. Zadanie bardzo dobre, wszystkie wyrazy jolki to zestaw z życia Kościoła i do tego dość długie hasło, też związane z tą tematyką! Można było zgromadzić za to zadanie najwięcej, bo aż 28 punktów! Nie ukrywam, że to zadanie bardzo mi się podobało!

Najlepiej i najszybciej uporał się z zadaniami, niezawodny i błyszczący wielką formą, Rafał Tałaj! Do tego jeszcze pracę oddał przed czasem (czyżby nie chciał wysłuchać owacji?). Tym razem Kamil Wereszczyński był wysoko, bo drugi, i miał tylko cztery punkty mniej niż zwycięzca. Trzeci był Robert Górniak. I tak, szybko i miło, minął nam czas.

Następne spotkanie już 16 marca, gospodarzem będzie Adam Ząbek, który na pewno wymyśli nam bardzo ciekawe zadania! Dlatego zapraszam wszystkich, aby frekwencja piszących zadania doszła do dwudziestu osób!

Marek Kania

Dodaj komentarz