Runda X – Władysław Woźniak – 20.01.12

 1. Leszek Odziomek 82
 2. Stanisław Osyda 75
 3. Robert Kozieł 71
 4. Kamil Wereszczyński 68
 5. Adam Ząbek 68
 6. Rafał Tałaj 65
 7. Krzysztof Lofek 64
 8. Stanisław Ochot 55
 9. Wojciech Grzanka 53
 10. Leszek Trąbski 48
 11. Antoni Sornek 44
 12. Franciszek Adamski 43
 13. Jadwiga Cęcek 38
 14. Marek Kania 29
 15. Małgorzata Wołc 25

Serdecznie pozdrawiam wszystkich szaradzistów!

20 stycznia znów spotkaliśmy się w naszym miłym gronie miłośników łamania głowy!
Mimo że Adam Małysz niestety już nie skacze, to grono szaradzistów kibicowało innemu naszemu skoczkowi, Kamilowi Stochowi. Po pierwszej serii pobiegliśmy szybko rozwiązywać zadania Władka, nie myśląc o tym, że nasz skoczek odniesie sukces! A tu taka miła niespodzianka, bo Stoch wygrał pierwszy konkurs skoków w Zakopanem!

My jednak mieliśmy ważniejsze wyzwania, poprawnie rozwiązać zadania przygotowane przez Władka.
Zadania były bardzo fajne, na wiedzę, w tym przypadku wiedza dotyczyła 19 państw (nawiasem mówiąc byłem w pięciu z nich, co chyba uratowało mnie przed ostatnim miejscem!) Krzyżówki dotyczyły następujących państw: Grecja, Rosja, Francja, Włochy, Portugalia, Ukraina, Szwecja, Węgry, Bułgaria, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Wielka Brytania, Litwa, Czechy, Hiszpania, Finlandia, Holandia, Dania.

Pouczony ostatnimi zadaniami tego jegomościa, studiowałem dzielnice śląskich miast myśląc, że historia lubi się powtarzać… a to było wg zasady „nic dwa razy się nie zdarza”… Najlepiej poradzili sobie z tymi geograficznymi zadaniami starzy wyjadacze szaradziarstwa!!! Leszek Odziomek wreszcie zasiadł na fotelu lidera, nieznacznie za nim uplasował się nasz wieloletni mistrz szaradziarstwa, Stasiu Osyda! Trzeci był Robert Kozieł, a czwartym miejscem podzielili się Adam i Kamil! Niespodzianką jest dopiero szóste miejsce Rafała i siódme Krzysia Lofka. Natomiast zabłysła Jadzia, miłe zaskoczenie!!!

Należy zaznaczyć, że oprócz tych zadań Władziu na ostatniej stronie polecił nam zadanie: PUZZLE TRILINGUE, dla mnie czarna magia… a raczej włoska magia! Poza tym uczęstował nas Władziu wędliną, chyba bawarską (krzyżówka Niemcy), ogórkami (Grecja), a ciastkami kruchymi (Francja). Tak mi się to skojarzyło…
Bardzo Ci dziękujemy Władziu!!!

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 3 lutego. Autorem zadań będzie Stasiu Osyda! Oj, będzie się działo…

Marek Kania

Dodaj komentarz