Potyczki w Ariadzie

Członkowie klubu „Ariada” spotykali się do dwa tygodnie w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu, aby zmagać się w IV Potyczkach Klubowe. Zadania przygotowywali sami klubowicze, których pomysłowość i wyobraźnia nie zna granic. Przykładem może być przymrużka z rymowanymi określeniami Leszka Odziomka, w której odgadywane wyrazy dotyczyły aktualnych wydarzeń w kraju i na świecie, jolka Władysława Woźniaka z nazwami miast odgadywanymi na podstawie kodów lotnisk, niekonwencjonalne krzyżówki Joanny Czarzyńskiej, zadania wierszowane Krzysztofa Lofka czy nowatorskie zadanie Jarosława Marca pod tytułem „Domino”.

Niektórzy w swoich zadaniach wykorzystali nazwiska innych członków klubu, np. Franciszek Adamski ułożył metamorfozę, w której pierwszym i ostatnim słowem były nazwiska Podbioł (Krzysztof) i Grzanka (Wojciech) oraz krzyżówkę, której określeniami były metagramy nazwiska Kania (Marek). Adam Ząbek z kolei użył w rebusie nazwisk aż trzech klubowiczów, natomiast Stanisław Ochot zaproponował konsonantkę, w której należało uzupełniać wyłącznie spółgłoski wybrane z nazwiska Sornek (Antoni). Swoje zadania przygotowały także osoby znane w światku szaradziarskim – Małgorzata Wołc, Stanisław Osyda, Robert Górniak, Józef Prażuch czy – wspomniany już wcześniej – Wojciech Grzanka.

Na ostatnim przed wakacjami spotkaniu (26 czerwca) odbyło się oficjalne zakończenie IV Potyczek Klubowych. Zwyciężył mysłowiczanin Leszek Odziomek, który zgromadził najwięcej punktów (liczyło się 14 najlepszych wyników z 19 startów), wyprzedzając dwóch katowiczan – Stanisława Osydę i Krzysztofa Pawłowskiego. Uroczystość uświetniła swoją obecnością dyrektor Miejskiego Klubu Agnieszka Szczurek, gratulując i wręczając najlepszym pamiątkowe puchary, natomiast Jadwiga Cęcek zadbała o pyszne ciasto i kawę.

Bardzo serdecznie zapraszamy 18 września na pierwsze po wakacjach spotkanie, może kolejni miłośnicy krzyżówek zawitają w nasze progi. (kp)


„Rozrywka” 19/2009