Ariada o sobie

Mija już dziesięć lat od czasu, gdy bez fajerwerków i wystrzałów, grupka zapaleńców skrzyknęła się spontanicznie w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu.
Początkowo było ich kilku, jednak stopniowo mała klubowa salka zaczęła się wypełniać wielopokoleniową wspólnotą szaradzistów. Prawdziwym magnesem stały się coroczne Potyczki Klubowe, turniej, w którym uczestnicy rywalizują o tytuł mistrza klubowego. Zmagania wymyślone przez Małgorzatę Wołc zostały przyjęte przez klubowiczów z ogromnym aplauzem. To dzięki potyczkom wielu szaradzistów „Ariady” odkryło w sobie duszę układacza. Bowiem nasze potyczki wyróżnia od innych turniejów to, że każdy klubowicz ma obowiązek układania zadań konkursowych. Najlepszą wizytówką „Ariady” stały się jednak imprezy o zasięgu ogólnopolskim. Turnieje drużynowe należą w kraju do rzadkości, więc Ogólnopolski Turniej Drużynowy „Triady Ariady” przez dwa lata był dużą atrakcją. Ponadto dwukrotnie „Ariada” była współorganizatorem Turnieju Kompozycji Krzyżówki i kilkakrotnie przeprowadzała strefowe eliminacje do Szaradziarskich Mistrzostw Polski. Ten rok będzie wyjątkowy w historii klubu. W październiku „Ariada” obchodzi dziesiąte urodziny i z tej okazji po raz pierwszy zorganizujemy indywidualne Szaradziarskie Mistrzostwa Sosnowca. Połączenie jubileuszu z turniejowymi zmaganiami będzie okazją do świętowania i zabawy. (kl)


„Rozrywka” 19/2011

 • Następne spotkanie

  24 sierpnia 2018 – Bar u Jarka – Rozpoczęcie nowego sezonu.

 • Następny turniej

  30.06.2018

  Grodzisk Mazowiecki 
  XV Szaradziarskie Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego – Klub Edyp.

 • Potyczki XIII

 • Zadanko

  48. Dopełniany rebus anagramowy

  48. Dopełniany rebus anagramowy

  Do odgadniętego wyrazu należy dwukrotnie dodać jedną literę, a następnie przez anagramowanie utworzyć rozwiązanie - wizytówkę uczestnika mundialu (D. G.).