IX Szaradziarskie Mistrzostwa Sosnowca

12 października 2019 r. w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury – Energetyczne Centrum Kultury czterdziestu siedmiu miłośników szaradziarstwa walczyło o tytuł indywidualnego Mistrza Sosnowca. Mieli oni do rozwiązania zestaw zadań podzielonych na dwie rundy, trwające odpowiednio: 85 i 55 minut, którego autorami byli: Stanisław Osyda, Wojciech Grzanka, Rafał Tałaj, Józef Prażuch oraz Małgorzata Wołc.

Tematyka zadań obejmowała prawie wszystkie formy szaradziarskie, z których do ciekawszych zaliczyć należałoby: krzyżówki: Kolorowe kino (runda I), Kalambury z dodawaniem (runda I), Krzyżówka wariantowa (runda II), Z kluczem (runda II), Spółka z Polski (runda II); jolki: Jolka z kolankami (runda I), Jolka na skróty (runda II), Jolka dopełniana od A do Ż (runda I).

Po podsumowaniu wyników obu rund Szaradziarskim Mistrzem Sosnowca został Michał Gargól (126 pkt), wyprzedzając Macieja Gąskę (125 pkt) i Pawła Kustronia (123 pkt). Najlepszym sosnowiczaninem ponownie okazał się Robert Kozieł.

Marek Kawałek – „Senior uczestnik” IX Sz.M.S. i Adam Biniszewski – „Junior uczestnik” IX Sz.M.S. otrzymali okolicznościowe statuetki, a Marek Mylak otrzymał puchar za 21 miejsce w mistrzostwach.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary ufundowane przez Dyrektora Miejskiego Klubu Jana Kiepury pana Michała Górala oraz pamiątkowe medale i upominki sfinansowane przez Wydawnictwo „Technopol” z Częstochowy.

W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy mieli możliwość zobaczyć jedyną w całej aglomeracji śląskiej cerkiew prawosławną z 1889 r.

Miło nam poinformować, że patronujący Mistrzostwom Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu Pan Mateusz Bochenek został wybrany posłem na Sejm.

Sosnowieccy szaradziści pragną serdecznie podziękować wszystkim tym, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć, sponsorom i patronującym mistrzostwom oraz innym, niewymienionym, którzy zadbali o logistyczne zabezpieczenie naszej imprezy.

W.W.

  1. Michał Gargól 126 (73+53)
  2. Maciej Gąska 125 (72+53)
  3. Paweł Kustroń 123 (65+58)
  4. Adam Biniszewski 120 (62+58)
  5. Kamil Wereszczyński 117 (66+51)
  6. Rafał Rogowski 113 (60+53)
  7. Agnieszka Warwas 108 (62+46)
  8. Jerzy Pilawski 101 (52+49)
  9. Radosław Czaja 100 (52+48)
  10. Marcin Radoń 97 (57+40)
  11. Krzysztof Lofek 90 (42+48)
  12. Krystyna Moś 88 (54+34)
  13. Tomasz Wiśniewski 85 (47+38)
  14. Bronisław Sztandera 84 (44+40)
  15. Wieńczysław Syguda 84 (54+30)
  16. Robert Kozieł 81 (47+34)
  17. Eugeniusz Wróblewski 73 (44+29)
  18. Joanna Czarzyńska 65 (31+34)
  19. Paweł Lejman 65 (38+27)
  20. Małgorzata Antczak-Kęsy 63 (40+23)
  21. Marek Mylak 62 (40+22)
  22. Stanisław Ochot 57 (34+23)
  23. Krystian Weihrauch 51 (31+20)
  24. Leszek Marzec 50 (24+26)
  25. Władysław Woźniak 50 (26+24)
  26. Beata Grochowska 50 (28+22)
  27. Franciszek Adamski 50 (32+18)
  28. Anna Śmiałkowska 48 (28+20)
  29. Stanisław Pędzich 47 (26+21)
  30. Marek Kawałek 46 (25+21)
  31. Józef Górecki 45 (29+16)
  32. Jacek Wilk 42 (24+18)
  33. Bogusław Orzeł 37 (14+23)
  34. Marek Kania 36 (22+14)
  35. Mirosław Norwajszas 36 (22+14)
  36. Henryk Filipek 35 (20+15)
  37. Jerzy Januchta 33 (22+11)
  38. Marek Breguła 28 (17+11)
  39. Kazimierz Kamiński 25 (13+12)
  40. Tadeusz Basiaga 25 (15+10)
  41. Włodzimierz Bryliński 24 (14+10)
  42. Wojciech Gołęcki 23 (14+9)
  43. Anna Marzec 22 (9+13)
  44. Zbysław Michalak 21 (10+11)
  45. Jerzy Szweda 21 (15+6)
  46. Elżbieta Preficz 14 (9+5)
  47. Wiesław Wiśniewski 12 (9+3)

Zestaw z rundy I (85 minut)

Zestaw z rundy II (55 minut)

Dodaj komentarz