Płock oczyma Agatki :)

XII  Szaradziarskie Mistrzostwa PŁOCKA

 

Ekipa z Ariady wyruszyła rano w dniu 20 sierpnia 2016 roku w kierunku Płocka na XII  Szaradziarskie Mistrzostwa Płocka, które zorganizował Płocki Klub Szaradzistów Relaks.  W trasę wyruszyli : Robert, Władek, Stasio Os. oraz Agata. Pierwszy raz zaliczyliśmy obwodnicę Łodzi, stąd ponad pół godziny wcześniej dojechaliśmy na miejsce. Dzięki profesjonalizmowi kierowcy cało i zdrowo dojechaliśmy do celu 🙂 Dzięki.

Na miejscu powitali nas gospodarze i nasza koleżanka klubowa Gosia, która zawitała tam już dzień wcześniej. Potem jeszcze przybywała Joasia C. Tak więc ekipa była mocna.

Po przybyciu zostaliśmy poczęstowani kawą i herbatą. Nad podziw obrodziło w uczestników, miało ich być aż 55, a końcu wszystkich szaradzistów było aż 51. Turniej rozpoczął się  🙂

 

Zadania turniejowe tradycyjnie przygotowali członkowie Toruńskiego Klubu Szaradzistów Sfinks. Były dwie rundy. W pierwszej 39 zadań, a w drugiej  35 zadań. Czasu jak zawsze było za mało, ale w miarę możliwości daliśmy radę. Zadania były różnorodne, od małych form po duże diagramy. Każdy znalazł coś dla siebie.

 

W trakcie sprawdzania prac, podczas rejsu statkiem po Wiśle, podziwialiśmy piękną panoramę Płocka. Dzięki organizatorom czas oczekiwania na wyniki minął szybko, straszyło deszczem, ale chmury burzowe tylko zasłaniały niebo przepuszczając słońce.

 

Zajęliśmy następujące miejsca :

11.Robert Kozieł (103 punkty);

12. Krysia Moś (93);

22.Stanisław Osyda (68);

26. Joanna Czarzyńska (61);

35. Władek Woźniak (54);

41. Agata Bartosik (42).

 

W zawodach startował też brat Krysi, który przybył z miasta, którego nazwę trudno było wymówić – Hsinchu. Zajął 21 miejsce z 70 punktami, co było dobrym wynikiem jak na debiut na szaradziarskich mistrzostwach oraz ich obsadę.

 

Podsumowując. Humory i pogoda dopisały. Zadania podobały się. Będziemy teraz z niecierpliwością oczekiwać kolejnych rozgrywek. Każdy wrócił do domu z dyplomem i nagrodą rzeczową. Płock jest bardzo przytulny i gościnny.

Poprzedni post

Dodaj komentarz