Zmarł Krzysztof Pawłowski

Krzysztof Pawłowski

Z ogromnym smutkiem informujemy, że wczoraj, po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 43 lat, odszedł od nas Krzysiu Pawłowski. Krzysztof przez całe lata był naszym przyjacielem i towarzyszem krzyżówkowych spotkań. Zawsze uśmiechnięty, pełen radości życia, służył nam dobrą radą i ciepłym słowem.

Krzysiu był nie tylko świetnym szaradzistą, nagradzanym uczestnikiem wielu turniejów i finalistą Szaradziarskich Mistrzostw Polski, ale również znakomitym układaczem krzyżówek, rebusów i krótkich form wierszowanych. Uwielbiał bawić się słowem, puszczać oko do rozwiązującego, zwodząc go niekonwencjonalnym rozwiązaniem i wymyślać takie formy szaradziarskie, które wnosiłyby sobą coś nowego do krzyżówkowego kanonu.

Do samego końca pełnił w naszym klubie funkcję sekretarza. Cierpliwie i z wielką precyzją sumował punkty z naszych potyczkowych spotkań. Dzięki jego przejrzystym statystykom i tabelkom mieliśmy zawsze dokładny przegląd naszych turniejowych zmagań.

Krzysiu, zawsze byliśmy z Tobą, nawet jeżeli zbyt często pochłaniały nas nasze własne, przyziemne sprawy. Odszedłeś od nas tylko na jakiś czas, bo pewnie niedługo spotkamy się tam, po drugiej stronie, żeby rozwiązać jeszcze parę tomów niesztampowych krzyżówek. Do końca miałeś przy sobie Anię, która dzielnie i z ogromną siłą towarzyszyła Ci w Twojej nierównej walce z chorobą. I miałeś Szymona, który już niedługo wyrośnie na takiego fajnego i mądrego faceta, jakim był jego tata.

Dziś, Krzysiu, mówimy „do widzenia”, ale nie żegnamy się na zawsze.

 

Dla wszystkich, którzy chcieliby towarzyszyć Krzysiowi w jego ostatniej drodze:

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek (10.06) o godz. 10.00 w Kościele p.w. św. Jana i Pawła Męczenników przy ul. Chorzowskiej 160 w Katowicach.

Następny wpis

Dodaj komentarz

 • Następne spotkanie

  24 sierpnia 2018 – Bar u Jarka – Rozpoczęcie nowego sezonu.

 • Następny turniej

  30.06.2018

  Grodzisk Mazowiecki 
  XV Szaradziarskie Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego – Klub Edyp.

 • Potyczki XIII

 • Zadanko

  48. Dopełniany rebus anagramowy

  48. Dopełniany rebus anagramowy

  Do odgadniętego wyrazu należy dwukrotnie dodać jedną literę, a następnie przez anagramowanie utworzyć rozwiązanie - wizytówkę uczestnika mundialu (D. G.).