Palindromy na Festiwalu Humoru

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny dwie Ariadny, Jadwiga i Małgosia, uczestniczyły w inauguracyjnej sesji VII Festiwalu Humoru, która odbyła się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Festiwal Humoru 2012Jadwiga otwarta na zgłębianie wiedzy 🙂

Podczas sesji miały miejsce dwa wykłady: prof. dra hab. Tadeusza Morawskiego pt. „Polskie palindromy pijackie” oraz prof. dra hab. Kazimierza Krzysztofka na szaradziarsko zapisany temat „PlaNETa m@@@łp: jak na niej przeżyć?”.

Palindromowy, 151. wykład prof. Morawskiego, naszego członka honorowego, prowadzony był w formie ciekawej prezentacji. Wśród przytaczanych przykładów palindromów znalazły się utwory naszych klubowiczów.

Festiwal Humoru 2012

Festiwal Humoru 2012

Po prezentacjach prof. Morawski przedstawił zgrabny palindrom ułożony ad hoc, nawiązujący do dyskusji dotyczącej drugiego wykładu:

O co pyta referendum?
Żmudne referaty po co?

Podczas przerwy na banana Ariadny miały okazję zamienić kilka słów z obecnym na wykładzie Andrzejem Pacierpnikiem, autorem form wierszowanych, w tym palindromów. Poprosiły również profesora o autografy do podarowanych książek. Czy następny wykład o palindromach na festiwalu odbędzie się już za rok?

Festiwal Humoru 2012Małgosia i Jadwiga w towarzystwie chłopaków z Sosnowca

Skomentuj

1 komentarz

 1. rafcz

   /  22/03/2012

  Bardzo zgrabne te palindromy naszych klubowiczów 🙂

Dodaj komentarz

 • Następne spotkanie

  24 sierpnia 2018 – Bar u Jarka – Rozpoczęcie nowego sezonu.

 • Następny turniej

  30.06.2018

  Grodzisk Mazowiecki 
  XV Szaradziarskie Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego – Klub Edyp.

 • Potyczki XIII

 • Zadanko

  48. Dopełniany rebus anagramowy

  48. Dopełniany rebus anagramowy

  Do odgadniętego wyrazu należy dwukrotnie dodać jedną literę, a następnie przez anagramowanie utworzyć rozwiązanie - wizytówkę uczestnika mundialu (D. G.).